Do dnešního zápasu vstoupili lépe domácí, hned ve 3. minutě našel přihrávkou Jarda Petržílka nabíhajícího Martina Němce, ale ten ve skluzu nestačil zakončit. V 6. minutě už se skóre měnilo, to když Vojta Trup skluzem vybojoval míč pro Pavla Soukupa, ten vysunul do brejku Richarda Zelinku, který nezištně předložil před prázdnou branku Martinovi Vodičkovi – 1:0. Domácí měli i další šance, byli pohyblivější, lépe kombinovali, ale málo důrazní v pokutovém území. Tak z ničeho nic udeřilo na druhé straně, po rohovém kopu se hlavou prosadil Demčenko – 1:1. Netrvalo dlouho a po samostatné akci z levé strany trefil přesně pod břevno hostující Čapek 1:2. Z pohodového zápasu se rázem stalo drama.
Do druhé půle nastoupily Louny s cílem skóre otočit a bylo to od prvních minut znát. Modrá byla pod tlakem a s vypětím všech sil v čele se skvěle chytajícím brankářem odolávala. V 67. minutě se konečně ujala jedna z mnoha šancí Loun, to když střídající Patrik Zomer přistavil míč rozeběhnutému Jardovi Petržílkovi, ten vnikl do pokutového území a podél brankáře srovnal na 2:2. Tlak Loun se stále stupňoval a vrcholil v posledních deseti minutách. Postupně svoje šance neproměnili Petržílka, Vodička, Zomer. Rozhodnutí si však Louny schovaly až do nastaveného času, když střídající Tomáš Šťourač nasměroval svůj centr přesně za zadní tyč branky Modré a završil tak snahu domácích v zasloužené a vydřené vítězství 3:2.
Pavel Schettl, trenér
Divácky asi velmi zajímavé utkání, ale pro mne zbytečná, nesmyslná komplikace v první půli, která nás málem stále bod nebo body. V zápase, kdy rychle vedeme, máme zápas jasně v režii, musíme vstřelit do poločasu další branku a pak si s chutí zastřílet, naopak přijde ztráta koncentrace a inkasované laciné dvě branky ve dvou minutách. Ve druhé půli jsme vytvořily velký tlak a zaslouženě, i když se štěstím nakonec zvítězily.









































