Soupeř byl lepší, ale k výsledku 2:4 jsme mu dopomohli vlastními chybami. Continue reading
Na podmáčeném terénu jsme přivítali našeho soupeře o první příčku FC Chomutov. Už předem jsme věděli, že budeme oslabeni o tři hráče, a proto jsme se připravovali na hru ze zabezpečené obrany a na rychlé brejky.
První poločas se s tím naše mužstvo vyrovnalo dobře. Soupeře jsme nechávali hrát a jejich nakopávané míče naše obrana bez problému odvracela. Po získání balónu jsme chodili do rychlých protiútoků. Jeden takový hosté hasili až ve vápně skluzem ještě dříve než Matyáš své sólo stačil zakončit. Další šance přišly po standartních situacích a jedna byla proměněna. Ve 26. minutě, po závaru, se nejlépe orientoval Lavička a vsítil tak úvodní branku zápasu – 1:0. Po této brance Chomutov zvýšil svoji aktivitu, ale do žádné stoprocentní šance jsme je nepustili. Bohužel v poslední minutě jsme udělali chybu a neobsazený hráč na zadní tyči nám vsitil jednoduše vyrovnávací branku.
Do druhého poločasu jsme byli nuceni střídat Matyáše (hrál i za st. dorost). Z tohoto důvodu do zápasu tak zasáhli i starší žák Myšák a Bolefo, který přijel ze zápasu Cítolib a měl v nohách už jeden zápas. Zkusili jsme hrát ofenzivněji, ale síly jsme na to neměli. V záloze jak Lavička, tak Korenc nastoupili po dlouhodobém zranění a bylo to bohužel znát. Soupeř ve druhém poločase už míče nenakopával, ale snažil se hrát kombinačně a tím nás právě v záloze přehrával. Naši hráči prohrávali souboje a když už jsme měli tu možnost rozvinout akci, tak chybnou přihrávkou jsme míč opět ztratili. Díky tomu jsme byli stále pod tlakem. Nebylo proto divu, že pod tlakem jsme dělali chyby a jednu bohužel využili hosté v 52. minutě – 1:2. Po dvou minutách se nám podařil jeden z mála útoků a Fůs byl faulován – penalta. Sám se stal exekutorem a nezaváhal – 2:2. Soupeř však dál měl více ze hry a v 67. minutě po závaru jsme opět prohrávali 2:3. Posledních deset minut jsme posílili útok (hráli jsme na tři obránce) a vytvořili jsme si jakýsi tlak. Ten byl přibržděn v 75. minutě, kdy Strnad prohrál běžecký souboj a brankaři Fouskovi nezbývalo nic jiného než faulovat. Následnou penaltu však bravůrně kryl a podtrhl tak svůj výborný výkon. Bohužel místo vyrovnání přišla opět chyba v poslední minutě a volný hráč na zadní tyči dal pečeť na naší prohru 2:4.
Zápas jsme tedy prohráli, první prohra po devíti kolech. Musíme však uznat, že soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál.
Sestava v utkání: Fousek – Jurčička, Strnad, Zeman, Veselák – Cita, Vondráček, Lavička, Korenc, Fůs – Matyáš
Střídali: Bolefo, Myšák, připraven byl Pergl












