První bod zajistil Trhlík, druhý přidali po penaltách Cita s Fouskem. Continue reading
Velmi těžký zápas, ve kterém jsme se první poločas neprosadili. Sice jsme dali branku, ale bohužel z ofsajdu. Druhou šanci měl Zeman, zaváhal a bylo po ní. Soupeř hrál kolektivněji a měl více ze hry. Tuto převahu korunoval ve 27. minutě brankou, kterou však soupeř vsítil po nešťastné chybě Veseláka.
Do druhého poločasu jsme tak vstoupili s mankem jednoho gólu. Sestavu, která první poločas nefungovala, jsme razantně změnili. Zápas jsme opticky vyrovnali a postupem času jsme přebírali iniciativu, ale šance stále nepřicházely. Někteří hráči tak chtěli toto prolomit vlastními průniky. Snaha Kurky, Lavičky, Fůse, Vondráčka či Votruby vždy skončila na obraně hostů. Jediná naděje byla vše vrhnout do ofenzivy. Začali jsme hrát na tři obránce a tím posílili útok. Toto riziko se nám vyplatilo, protože po několika standartních situací se konečně trefil hlavou Trhlík. Vyrovnání jsme si zasloužili, i když přišlo až v poslední minutě. Po remíze jsme mohli tedy bojovat o další bod v pokutových kopech. Podle úpravy pravidel se zahrávalo pět penalt na každé straně. Začal to Fůs a nedal brankaři šanci, Děčín však vzápětí vyrovnal. Druhý šel Lavička, ovšem vysoko přestřelil. Druhou penaltu však nedal ani hosté, Fousek bravurně kryl. Třetí sérii začal Kurka a proměnil stejně jako hráč Děčína – 2:2. Vondráček a Veselák také nezaváhali, a protože Děčín byl také úspěšný stav byl 4:4. Rozhodla šestá série, kdy Matěj Cita profesorsky proměnil a Martin Fousek byl včas u levé tyče, kde zneškodnil střelu hostujícího hráče. Tímto jsme vybojovali i druhý bod a v zápase celkově vyhráli. Poprvé v nové sezoně jsme prohrávali, ale naše mužstvo se snažilo až do konce a bylo odměněno.
Sestava v utkání : 1. pol. Fousek – Jurčička, Strnad, Trhlík, Veselák – Zeman, Vondráček, Kurka, Votruba – Lavička, Matyáš 2. pol. Fousek – Veselák, Strnad, Trhlík, Snopek – Kurka, Vondráček, Lavička, Jurčička – Fůs, Votruba Střídal: Cita












